Rajzkör -Alapok, Rajzeszközök

 A legegyszerűbb és akár ingyen beszerezehető eszköz az égetett szén, melyet általában mogyorófából  készítenek égetés során. Előnye, hogy puha és könnyen letörölhető a papírról. A szenet nem radírral, hanem puha kenyérbéllel radírozzák!

 Az égetett szén gyári változata a préselt szén, melynek az az előnye az előbbivel szemben, hogy gyönyörű erős  sötét tónusokat lehet vele létrehozni. A hátránya, hogy ha már felrajzoltunk vele valamit nagyon nehezen vagy egyáltalán nem távolítható el.

 A rajzolás legegyszerűbb eszköze a ceruza, azonban ceruzából is többféle van, kezdőknek általában a B-s ceruzákat ajánlom, mert sokkal puhábbak, mint a HB vagy a H jelzésűek. 

A HB a normál iskolai ceruza. A H családba keményebb hegyű ceruzák tartoznak ( a legkeméneybb a 9H, majd 8H, 7H....2H, H, majd a HB következik). A HB ceruza után a B család puha grafit béllel képviselteti magát (itt a legkeményebb a B, majd 2B, 3B, 4B...a legpuhább a 8B).

Művészceruzát és szenet művészellátókban, hobby boltokban szerezhetsz be. Mindkét eszköz esetében kiváló  a KOH-I-NOR és a DERWENT márkák.

 Ha rajzolni szeretnénk az első dolog, amit be kell szereznünk a papír amire majd felkerülnek a mesterművek. A papír minősége meghatározhatja a rajz minőségét is, például ha nem eléggé vastag. A vékony, átlátszó csomagolópapír nem bírja meg a sok ceruzát, radírozáskor kivékonyodik, könnyen összegyűrődik vagy kibolyhosodik. 

 A rajzlapokat A1-es, A2-es vagy A3-as  ívekben árusítják, vagy elég jó minőségű papírból 60-80 oldalas vázlatfüzetet kapcsolnak össze.

Rajz eszköznek számítanak a különböző kréták is, mint pasztellkréta.

A pasztellkréta puha színes kréta amivel festői rajzokat készíthetünk.

 

Kapcsolódó dokumentumok

Híres munkák

Még nincsenek feltöltött munkák! Küldj fel most!